Partizanov vunderkind opčinio Nemce, uz mišljenje - poseduje repertoar za velike partije.
FOTO: FK Partizan |
Da li je Nemačka obećana zemlja za Filipa Stevanovića, Bundesliga, pak, bogomdana za Partizanovog vunderkinda?
Žurnal je još početkom aprila stavio akcenat na zainteresovanost Bajerna, Borusije Dortmund i RB Lajpciga za crnobelog bisera (prate ga i Mančester junajted, Čelzi, Real, Atletiko, Juventus, Inter...), međutim, glasovi iz centralne Evrope, prožeti „zaljubljenošću” u darovitog driblera, stižu neprestano.
Tako, poznati sajt „90 minuta”, odlično upoznat i posvećen fudbalskim zbivanjima zapadno i istočno od nekadašnjeg Berlinskog zida, kreirajuću rubriku „Želeli bismo da vidimo ovih 20 igrača u Bundesligi” na visoko treće mesto kooptirao je Filipa Stevanovića!
U elaboraciji izbora, kao potka, stoji: „U Evropi, ali i na drugim kontinentima, postoji mnogo uzbudljivih igrača koji bi mogli da budu zanimljivi za Bundesligu. Ne radi se samo o velikim talentima u malim klubovima, već i o fudbalerima koji su godinama ispod radara (poput „Mesija iz Azije), Nemcima u inostranstvu ili, jednostavno, onima koji do sada nisu mogli u punoj meri da se iskažu”.
Te je za rođenog Užičanina, odraslog u Arilju, napisano: „Filip Stevanović debitovao je za Partizan sa 16 godina, trenutno je, sa 17, standardan. Brzonogi krilni napadač, na 29 utakmica u ovoj sezoni, postigao je pet golova i imao tri asistencije”.
Lista je, inače, načičkana poznatim i perspektivnim fudbalerima, uz dozu šarenolikosti. Na „pobedničkom postolju” je Dani Sebalos, vezista Reala na pozajmici u Arsenalu, sa oreolom najboljeg na EP do 21 godine i pitanjem: možda svu raskoš, u nedostatku šanse u Madridu i Londonu, demonstrira u Bundesligi?
Ispred Filipa Stevanovića, zanimljivo, ubedljivo najmlađeg, nalazi se još samo Šon Vajsman, izraelski napadač sa sijaset golova u Volfsbergeru, takođe, s referencom da u budućnosti zablista.
U prvih pet su još i Hektor Erera, „gvozdeni čovek” zbog dobrog snalaženja u odbrani i napadu (pridošlica iz Porta u Atletiko, prvi put u „ligu petice”, nije standardan) i Andre Kariljo, potpisnik na prvi gol Perua na SP, posle Sportinga, Benfike i Votforda u Saudijskoj Arabiji.
Zanimljiv je i „slučaj” Omara Abdulrahmana, večite misterije – zbog čega „Mesi od Azije” (nadimak zavredeo na Olimpijskim igrama u Londonu 2012) nikada nije došao u Evropu? Podsetimo, ugovor s Mančester sitijem izmigoljio mu se zbog odbijene radne dozvole, činjenica da je 2016. proglašen za najboljeg igrača Azije nije mu pomogla...
U odabranom društvu je i Miron Boadu, dobro poznat srpskim ljubiteljima fudbala, navijačima Partizana u ne baš lepom sećanju: jesenas im je zadavao glavobolju kao član napadačkog trilinga AZ Alkmara. Za holandskom „olujom” poludela je i Barselona, ali... Nadaju mu se i u Nemačkoj!
Sećate li se golmana Irana s Mondijala u Rusiji 2018 – Alireze Beiranvanda? Branio je spektakularno, međutim, uprkos zainteresovanosti sa Starog kontinenta ostao veran Persepolisu. Ima „tek” 27 godina...
Najpoznatiji na listi su, bez sumnje: Driz Mertens, zvezda Napolija i Vilijan, uzdanica Čelzija. Belgijancu, sa 33, ističe ugovor i tu Borusija Dortmund vidi šansu; Brazilac bi, svakako, Bundesligu učinio atraktivnijom.
Imali bi, naravno, šta da pokažu i Antoni Nvakeme – iskusni Nigerijac iz Trabzona podseća na Arjana Robena, Seku Koita – efikasan u Salcburgu i uz Erlinga Halanda, Džonatan David – mladi Kanađanin, shodno podatku da „razbija” u Gentu, na meti Bajerna i Dortmunda, Robin Gosens – rođeni Nemac holandskih korena interesantan zbog izdanja u Atalanti Šalkeu, Timoti Fosu Mensah, „Lala” promenljivog statusa u Mančester junajtedu...
Na kraju, odvede li fudbalski put Filipa Stevanovića, kao što u Nemačkoj stvarno žele, u Bundesligu, ne sumnjamo da poseduje repertoar da je oplemeni, uostalom, verujemo da bi to bi učinio (naravno, kad dođe vreme) i s Primerom, Serijom A, Premijer ligom...
Izvor: Zurnal.rs
Post a Comment